Niegdyś bardzo powszechne domy wielopokoleniowe od niedawna znów zdobywają popularność. Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, firma ITS wprowadziła do swojej oferty wielorodzinne domy drewniane. Dzięki odpowiedniemu planowaniu architektonicznemu jest możliwe takie podzielenie przestrzeni domu, które pozwoli na jej komfortowe, wspólne wykorzystanie trzem pokoleniom – dzieciom, rodzicom i dziadkom. Podział parteru na dwie osobne strefy mieszkalne umożliwi rodzinom samodzielne funkcjonowanie. Jednocześnie pozostaną oni w bezpośredniej bliskości pozostałych domowników. Takie wspólne zamieszkanie z jednej strony da dzieciom szansę na pierwszą próbę samodzielności. Z drugiej zaś zagwarantuje im możliwość skorzystania z pomocy rodziców. Jest to również doskonałe rozwiązanie w przypadku konieczności zapewnienia opieki seniorom bez naruszania ich prywatności. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z wybranymi realizacjami domów drewnianych wielorodzinnych z oferty ITS-Koszalin.
Cechy architektoniczne domu wielopokoleniowego
Każda strefa mieszkalna jest wyposażona w kuchnię lub aneks kuchenny i pokój dzienny. Wspólna kuchnia w domach wielorodzinnych nie jest zalecana – takie rozwiązanie często wywołuje konflikty. Ważne jest też osobne wyjście z każdej strefy na ogród. Dzięki niemu dziadkowie będą mogli w pełni poczuć przyjemność mieszkania w domu z zielonym otoczeniem.
Domy drewniane wielopokoleniowe mają również odpowiednią izolację akustyczną pomiędzy strefami. Takie rozwiązanie sprzyja pogodzeniu potrzeby wypoczynku osób starszych oraz aktywności i swobodnego zachowania najmłodszych domowników. Ważnym elementem domu wielopokoleniowego jest rozsądne rozmieszczenie sanitariatów. Na parterze powinna się znaleźć co najmniej jedna łazienka i WC, możliwie blisko strefy mieszkalnej, dla której są przeznaczone. Zagwarantują one komfort korzystania z nich osobom ze starszego pokolenia, bez potrzeby chodzenia po schodach. Na piętrze znajdzie się miejsce na sypialnie rodziców i dziadków oraz drugą łazienkę.